Методи відновлення нервової системи
Насамперед необхідно усунути причину стресу. Самостійно батьки рідко можуть визначити, що викликало негативні реакції у дитини. В Одесі д-р Кубарєв О.В. допоможе впоратися з наслідком стресу та швидко відновити стан, функції нервової системи дитини. Для цього застосовуються такі методи:
· Медикаментозні;
· Фізіотерапевтичні.
Для кожного віку та залежно від причини порушень, їх виразності, тяжкості ускладнень фахівець застосовує різні методи. Лікар може призначити седативні, снодійні препарати, вітамінно-мінеральні комплекси, що підвищують стійкість до стресів, імунітет, що відновлюють нормальні функції нервової системи.
Самостійно приймати ліки не можна, навіть якщо це фітопрепарати. Часто у дитини спостерігаються патологічні реакції на медикаменти, БАДи. Тільки лікар може підібрати лікування, дозування, тривалість прийому залежно від віку маленького пацієнта.
Фізична активність є ефективним способом відновлення після стресу. Заняття спортом, особливо командними видами, прогулянки на свіжому повітрі, плавання, їзда на велосипеді не тільки дозволяють позбутися надлишку гормонів, що спричиняють стрес, але й сприяють розвитку структур головного мозку, зокрема гіпокампу, та зростанню нейронних зв'язків.
Активні ігри допомагають зняти внутрішню напругу, активізувати фізичні та психічні функції, підвищити стійкість до негативних впливів. Навіть дуже маленька дитина позитивно реагує на вправи, ігри, масаж. Грудничков заспокоює тактильний контакт з матір'ю, заколисування, погладжування.
Зменшити наслідки стресу допомагають водні, бальнеологічні (душ, ванни) процедури, розслаблюючий масаж, акупресура. Без активної участі батьків процес відновлення може тривати тривалий час. Вони повинні дотримуватися рекомендацій фахівця та уважно спостерігати за змінами, що відбуваються з їхнім чадом у процесі лікування. Батьки повинні:
· Створити спокійну, доброзичливу атмосферу будинку;
· Розробити раціональний режим праці та відпочинку;
· Створити умови для міцного спокійного сну;
· Розробити повноцінний раціон харчування;
· виключити збудливі фільми, книги, комп'ютерні ігри та ін.
Тільки у співпраці «лікар-родина» можна досягти швидкого та стабільного результату.
Повний перелік неврологічних захворювань у дітей читайте
тут